Центральна бібліотека ім.Кропивницького


Бібліотека-філіал № 14

54003, м. Миколаїв,
вул. Знаменська, 33/3
e-mail: niklibrary14@gmail.com
www: niklib.com
тел.: 76-94-00

Проїзд:

маршрутне таксі № 26, 29, 10, 5
(зупинка «Ринок»)

Бібліотека працює:

з 12.00 до 19.00
субота з 11.00 до 18. 00
вихідні – субота, неділя
останній день місяця – санітарний

Керівник бібліотеки – Пушкар Людмила Антонівна

Структура бібліотеки

Відділи обслуговування бібліотеки:

 • читальний зал;
 • абонемент

Послуги і ресурси бібліотеки-філіалу

Інформаційні ресурси

Друковані видання:

Електронні ресурси

Інформаційні ресурси Інтернет

Бази даних ЦБС для дорослих:
- «Електронний каталог книг»
- «Електронна картотека статей»
- «Краєзнавство»
- «Екологія»
- «Каталог періодичних видань»

Послуги бібліотеки:

 • користування друкованими виданнями (читальний зал, абонемент)
 • тематичні перегляди літератури, книжкові виставки
 • виконання бібліографічних довідок
 • інформування про нові надходження книг та періодики
 • екскурсії по бібліотеці
 • індивідуальне і групове інформування
 • бібліотечні уроки
 • консультації
 • масові заходи (літературно-музичні вечори, презентації книг, ігрові шоу і т.п.).

Бібліотека на сторінках преси:

Богдан, В. Выселяют библиотеку…[Текст] / В. Богдан, Л.Федоренко, А. Клименко и др. // Южная правда. - 2003. - № 50. - С. 4.
Ткаченко, В. Такі читачі найбільший скарб [Текст] / В. Ткаченко // Рідне Прибужжя. - 2011. - 20 вересня. - С. 3.

Друзі та партнери бібліотеки:

 • загальноосвітня школа № 44, директор Харченко Галина Іванівна
 • дитячий садок № 130, завідувач Зазєлєтдінова Людмила Володимирівна
 • Будинок культури мікрорайону Кульбакине, директор Чвіль Зоя Олександрівна
 • гурток «Літературного краєзнавства», керівник Задирко Галина Григорівна.

Історія бібліотеки

В 1949 році з Херсонської області в місто Миколаїв була переведена військова частина 69223 (нині НАРП) до аеродрому Кульбакине. І саме в цей час розпочалась історія нашої бібліотеки. Першим завідувачем стала Датських Марія Никифорівна. Згодом в 1952 році бібліотека розмістилася в новому Будинку культури. А в 1956 році завідування бібліотекою прийняла Калюжна Олександра Михайлівна.
З 1976 року бібліотека переходить до підпорядкування місцевому комітету профспілок ПЗ-10. Книжковий фонд бібліотеки поповнюється за рахунок профспілкових коштів, а окремі питання функціонування - за рахунок військової частини.
З 1987 року завідування прийняла Пушкар Людмила Антонівна.
В грудні 2009 року бібліотека - структурний підрозділ ЦБС для дорослих міста Миколаєва. Бібліотека стала культурним осередком та духовним надбанням мікрорайону. Книжковий фонд нараховує близько 20 000 екземплярів примірників і 25 назв періодичних видань. Сьогодні бібліотека обслуговує майже 1,5 тис. населення. З 2011 року бібліотека взяла курс на комп’ютеризацію та сучасні форми обслуговування користувачів.
Поступово стає традицією проводити презентації, фольклорно-етнографічні свята, зустрічі з цікавими людьми, екскурсії, інтегровані уроки, використовуючи сучасні мультимедійні засоби.

Успішна історія
Міні-міс (містер) Кульбакине

25.05.2011 року в бібліотеку звернулась за допомогою Гребенюк Надія Василівна, яка являється постійним читачем бібліотеки. Свою онуку - Віталіну Благорозумну, привела до нас, коли тій було всього 3 роки. В свої 5 рочків дівчинка сама вибирає книжки, журнали, читає їх і вміє добре переказувати прочитане.
Бабуся звернулася з проханням - допомогти онуці прийняти участь в конкурсі «Міні-міс (містер) Кульбакине». Завдання конкурсу полягало в тому, що для виступу на сцені Будинку культури потрібно створити костюм з вторсировини та ще й уміти його гарно захистити.
Отже, разом з бабусею, татом ми блукали по сайтах Інтернет, знайомились з поняттям «вторсировина», брали досвід з інших конкурсів міст, областей. І зрозуміли, що це має бути костюм неабиякий цікавий: з пакетів, пляшок, кришок, паперу, газет – зі всього того, що ми маємо в побутовому використанні. В результаті нашої спільної праці сім’я визначилась з вибором сценічного образу, а саме - Мікі Мауса.
І ось 01.06.2011 р. в мікрорайоні Кульбакине святкували День захисту дітей. Наша бібліотека теж не залишилась осторонь цієї події. В першій половині дня відбулась презентація літніх читань «Канікули з книгою», діти активно приймали участь в різних конкурсах, вікторинах, читали книжечки, фотографувались з бібліотекарями на згадку. А в другій половині дня, завідувач Пушкар Людмила Антонівна безпосередньо прийняла участь (член журі) в святі «Міні-міс» Кульбакине» в БК. Нам було дуже приємно, коли наша Віталіночка зайняла друге місце конкурсу і завоювала приз глядацьких симпатій.

Фотогалерея:

( в стадії розробки)