Центральна бібліотека ім.КропивницькогоШановні друзі!

Запрошуємо Вас взяти участь у подіях, які відбудуться у бібліотеці найближчим часом.

Детальніше про події можна дізнатися на сторінці бібліотеки у Facebook.Увага!
Розпочато прийом заявок для участі в щорічному обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга»

Шановні автори та керівники видавництв і поліграфічних підприємств області!

Запрошуємо Вас взяти участь в щорічному обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга», заснованому Миколаївською обласною державною адміністрацією, який проводиться в рамках реалізації обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2017-2021 роки.
Конкурс проводиться за номінаціями:
«Краще історико-краєзнавче видання»;
«Краще учбове видання та підручники»;
«Краща поетична збірка»;
«Краще прозаїчне видання»;
«Краще видання для дітей та юнацтва»;
«Кращий літературний дебют».

До участі у конкурсі допускаються книги місцевих авторів, які були вперше видані впродовж 2019 року у видавництвах, видавничих організаціях, поліграфічних підприємствах області, які внесені до Державного реєстру видавців, виготівників та розповсюджувачів видавничої продукції.
Прийом книг здійснюється до 01 березня 2020 року управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, каб. 827 (8-й поверх), тел. (0512) 37-48-28, e-mail: upi@mk.gov.ua.
До участі у конкурсі можуть бути представлені кілька видань, але не більше трьох у кожній номінації. До кожної конкурсної книги додається заявка, оформлена за встановленим зразком (додається). З Положенням про щорічний обласний конкурс «Краща Миколаївська книга» можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Миколаївської облдержадміністрації.
Книги, подані на конкурс, оплаті та поверненню не підлягають, вони залишаються в управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації з метою використання на міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставках та заходах. Перелік поданих для участі у конкурсі видань оприлюднюється на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.Шановні друзі!
Запрошуємо вас 3 березня на 15.00 год. в Центральну міську бібліотеку ім. М.Л. Кропивницького на презентацію науково-популярного видання «Регіональні ландшафтні парки Миколаївщини».
Публікація стала можливою завдяки реалізації Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 роки, координатором виконання якої є управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації.
Це – перше видання, в якому представлені усі регіональні ландшафтні парки Миколаївщини - «Гранітно-степове Побужжя», «Кінбурнська коса», «Приінгульський», «Тилігульський», «Висунсько-Інгулецький». Зібрано фотографії 18 авторів.
Видання буде цікавим для широкого кола читачів – усіх, кого надихає та захоплює краса природи.
Захід приурочено до Всесвітнього дня дикої природи, який щороку відзначається 3 березня.Шановні друзі!
Запрошуємо вас 4 березня о 16.00 у Центральну міську бібліотеку ім. М.Л. Кропивницького на презентацію книги відомої миколаївської журналістки Наталії Христової «Николаевские мадонны».
Авторка присвятила збірку видатним жінкам Миколаївщини, її справжній еліті – особистостям, що зробили великий внесок у соціальне, культурне, духовне життя нашого краю.
Книга містить 28 журналістських нарисів, створених протягом 2002-2018 рр., що вимальовують яскраві образи наших сучасниць. Серед них – художниці, поетки, лікарки, викладачки, журналістки, актриса, видавець, диктор телебачення та ін. Сім історій збірки розповідають про творчі сімейні тандеми, добре відомі в Миколаєві і за його межами – Людмила Костюк і Єміль Январьов, Олександра і Володимир Ольшанські, Лариса і Михайло Терновські, Наталя і Олександр Кремки, Ольга і Дмитро Артим, Ірина і Василь Паки, Людмила і Валерій Бабичі.
Окремий розділ присвячено Катерині Панні та будівництву Свято-Катериненської церкви у пам’ять про юну піаністку.
В книзі використано фотографії миколаївських фотожурналістів Олександра Кремка та Олександра Сайковського; фотоматеріали з архіву Наталії Христової та сімейних архівів героїнь книги. Видання надруковано у видавництві Ірини Гудим.
Презентація буде супроводжуватися експозицією авторських художніх картин героїв та героїнь нарисів – Серафими Сєнкевич, Лариси Мандрикової, Інни Макушиної, Володимира Ольшанського, Інни Мяло, Ольги та Дмитра Артимів, а також ляльок Олени Маркітан.
Ведучою зустрічі виступить заслужена журналістка України Інга Хоржевська.
Під час заходу кожен охочий зможе ознайомитись з авторським баченням образів цікавих особистостей, долучитися до розмови, поставити запитання, поділитися своїми враженнями. До зустрічі!Конкурс на отримання освітньої стипендії для вивчення англійської мови
До уваги учнів навчальних закладів міста Миколаєва віком 13-15 років!
Оголошується прийом заявок на участь у безкоштовній півторарічній Програмі малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні «English Access Microscholarship Program» (скорочено - Access). До участі в програмі Access запрошуються учні навчальних закладів міста Миколаїв, віком 13 – 15 років, які хотіли б покращити рівень володіння англійською мовою.
Програма Access реалізується за підтримки Посольства США в Україні, фінансується Державним департаментом США і впроваджується українською громадською організацією «Український Центр Громадянських Ініціатив «Світло» (ГО «УЦГІ «Світло») у співпраці з українськими громадськими організаціями в регіонах її проведення (в м. Миколаєві у співпраці з благодійним фондом МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій» та Центральною міською бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького).
Програма Access надає можливість учням із малозабезпечених і соціально вразливих родин безкоштовно поглибити свої знання англійської мови, більше дізнатись про Сполучені Штати Америки, їх культуру і цінності, розвинути лідерські навички і взяти активну участь у розвитку України.
До участі в програмі заохочуються діти учасників антитерористичної операції, молодь-переселенці зі зон проведення АТО, діти-сироти, діти під опікою, з багатодітних, неповних сімей або сімей, яким призначена субсидія. До групи, яка набирається в м. Миколаєві, буде запрошено 20 учнів. Навчання розпочнеться в березні 2020 р. після формування групи.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ: заняття проводитимуться досвідченими викладачами англійської мови на базі Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 143-а.
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ: 2 рази на тиждень (один раз – в будні, другий – у вихідні)
МІНІМАЛЬНИЙ ВІК ДЛЯ УЧАСТІ: 13 років.
ТРИВАЛІСТЬ ПРОГРАМИ: з лютого 2020 р. до липня 2021 р.
Презентація Програми Access для батьків/опікунів та потенційних учасників відбудеться 13 лютого о 17.30, співбесіди та тестування на рівень володіння англійською мовою відбудуться 29 лютого 2020 р., місце проведення: Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького, вул. Потьомкінська, 143-а.
ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА: програма Access оплачує вартість позашкільного навчання учнів, підручників, а також витрат, пов’язаних з навчанням на базі дитячих літніх таборів.
КАНДИДАТИ НА УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ АССЕSS ПОВИННІ НАДАТИ:
1) Посвідчення особи або свідоцтво про народження (оригінал і копію).
2) Табель або атестат навчального закладу з оцінками за останній навчальний рік (оригінал і копію).
Загальний середній бал успішності з усіх предметів повинен бути не меншим, ніж 8 з 12.
3) Документ, що підтверджує соціальний статус дитини або її сім’ї (оригінал і копію).
Таким документом може бути, наприклад, довідка малозабезпеченої особи/сім’ї; або акт обстеження матеріальних умов, завірений представниками органів соціального захисту або навчального закладу; або посвідчення особи/сім’ї, яка перебуває у інших складних матеріальних обставинах, наприклад, внутрішньо переміщеної особи, учасника АТО, про інвалідність дитини, багатодітної чи неповної сім’ї; або документ про призначення матеріальної допомоги чи субсидії в зв’язку із складним матеріальним станом тощо. 4) 2 фотографії розміром 3 х 4 см.
5) Коротке резюме (перелік досягнень і навичок, чому кандидат бажає взяти участь у програмі) – необов’язково англійською мовою.
6) Рекомендаційні листи від навчального закладу, у якому навчається кандидат, і вчителя англійської мови (якщо кандидат вивчає цей предмет у своєму навчальному закладі).
Кандидати на участь у програмі повинні продемонструвати принаймні базовий рівень англійської мови. Також до уваги братимуться рівень мотивації, відвідування занять та дисциплінованість.
Зазначені документи (оригінали і копії) можна надавати особисто (за адресою: ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, вул. Потьомкінська, 143-а; вівторок - п’ятниця з 9.00 до 18.00, у вихідні – за попереднім дзвінком), або надсилати електронною поштою координатору програми в м. Миколаєві – благодійному фонду МЕТА (тел. (0512) 24-40-41, 55-03-60, Варюхіна Любов (095) 565 7071, Морква Наталія (097) 506 1030, (063) 564 8626; mykolaivaccess@gmail.com, з копією на gosvitlo.info@gmail.com).
Останній день прийому документів: 27 лютого 2020 р.