Центральна бібліотека ім.КропивницькогоШановні друзі!

Запрошуємо Вас взяти участь у подіях, які відбудуться у бібліотеці найближчим часом.

Детальніше про події можна дізнатися на сторінці бібліотеки у Facebook.Шановні миколаївці! Запрошуємо Вас 23 червня 2018 року о 15.00 у Центральну міську бібліотеку ім. М.Л. Кропивницького на перегляд документальної драми Світлани Усенко «Діти перемоги».
«Ми звикли називати їх дітьми війни… А я вважаю, що вони – діти перемоги. Бо кожен із них здобув свою власну перемогу життя над смертю» (Світлана Усенко) Війна … Її отруйні паростки вгризаються в душі дорослих, глибоко проростають у дитячих серцях. Діти війни – так називають сьогодні покоління, народжених з 1928 по 1945 рік. І справа тут не лише в даті народження. Їх виховала війна, вона поглинула їх дитинство...
У 2017 році телеканал «1+1» презентував документальну драму «Діти перемоги», в основі якої з історії свідків масштабної трагедії, яку пережила Україна з 1939 по 1945 роки, опинившись в епіцентрі війни. Над стрічкою працювала команда Управління журналістських проектів 1+1 медіа, режисер-постановник Сергій Сотниченко, оператор-постановник Віталій Панасюк, а його авторкою стала ведуча та журналістка Світлана Усенко. Зйомки проекту відбувалися по всій території України та за її межами – у Польші та США. Візуалізацію спогадів героїв команда відтворила шляхом реконструкцій.
В картині зібрані сповіді шістьох людей з різних куточків України, які ще дітьми пережили жахіття тих років. У кожного своя історія та своє ставлення до війни й перемоги. « … ми в першу чергу хотіли показати спогади дітей, які цю війну пережили, тому що їх погляд на події був чистим, світлим, безпосереднім і не заангажованим політичною пропагандою», – зазначає авторка фільму.


Гра ALIAS в бібліотеці!

Настало літо і з’явилося більше вільного часу? Полюбляєте збиратися великими компаніями і весело проводити час, граючи в настільні ігри? Тоді не зволікайте – завітайте до нас! Ми знову збираємось в Бібліотечній ігротеці!
Цього разу пропонуємо відволіктися від буденних проблем і перенестися в світ позитивних емоцій, спробувавши свої сили у всесвітньовідомій, швидкій та фантастично-веселій грі «Alias» («Скажи інакше»). Це гарна можливість поповнити свій лексикон, засвоїти нові поняття та розширити кругозір.
Чекаємо на Вас 23 червня о 14:00. Запрошуємо усіх віком від 10 років. Настав час спробувати свої можливості!
***********
Гра «Alias» була розроблена у Фінляндії і з'явилася на ринку на початку 1990-х? Вже з часом з'явилось багато версій цієї гри: New Alias (новий Аліас), Junior Alias (дитячий Аліас), Alias party (Аліас вечірка). В першу чергу, настільна гра Alias – це змагання. Граючи в «Alias», ви зможете побувати в центрі уваги, перевірити свій словниковий запас і значно збагатити його. Оскільки гра є відмінним засобом комунікації, яка поповнює лексикон, освоює нові поняття та розширює кругозір. Правила гри прості: учасникам потрібно максимально швидко пояснити команді задані слова без використання однокореневих. Місце пішака на полі показує номер слова на картці, яке пояснює команда. Кількість вгаданих слів = кількість кроків по ігровому полю. Кількість помилок та слів, які пропущені = кількості кроків назад на полі. Чим більше слів вгадано – тим швидше команда просувається до перемоги. Це неймовірно весело, азартно і захоплююче!