Центральна бібліотека ім.КропивницькогоШановні друзі!

Запрошуємо Вас взяти участь у подіях, які відбудуться у бібліотеці найближчим часом.

Детальніше про події можна дізнатися на сторінці бібліотеки у Facebook.
Шановні друзі!

З 9 листопада 2018 року Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького розпочала соціокультурну акцію «Читаймо українське!» і пропонує вашій увазі буктрейлери за творами сучасної української жанрової літератури, створені в рамках конкурсу «Не Кінгом єдиним».
35 книголюбів поділилися своїми улюбленими українськими книжками у жанрах детективу, фантастики, містики, історичного та любовного романів. У тому списку є і Макс Кідрук, і Андрій Кокотюха, і Світлана Талан, і Володимир Лис, і Ірен Роздобудько, і Любко Дереш…
Тепер на нас чекає робота: запастися поп-корном і передивитися всі ці захопливі ролики на великому екрані, і не лише вибрати найкращих із найкращих, але й скласти собі short list того, що треба прочитати найближчим часом. Сильні емоції гарантовано!
Шановні друзі! Запрошуємо вас віддати свій голос за уподобане відео. Онлайн-голосування закінчується 30 грудня 2018 року. За сумою балів від вас, шановні поціновувачі українського слова, і від журі у січні 2019 року світ дізнається про те, хто став найбільш успішним кліпмейкером!
Вашій увазі пропонується 29 відео у 6 номінаціях:
Чоловіче, жінко! Звертаємося до вас із запитанням: а чи знаєте ви українську поезію?
Запевне, ви знаєте. Ви знаєте «Заповіт» і «Вічного революціонера», «Лісову пісню» і «Ніч яка місячна…». Ба навіть «Любіть Україну!» ви знаєте. І Жадана, що вже там ховатись.
Ні.
Ні! Чоловіче, жінко, ви не знаєте української поезії. Ви знаєте культ, а там, де є культ, там немає мистецтва. Ви тримаєтеся за класику і думаєте, що своєю пошаною захищаєте її. Але ні. Пошана вбиває класику. А орієнтир на неї призводить до страшенної графоманії. У ці дні, коли ми оце вам кажемо, часописи перетворюються на літературні смітники і закриваються. Нема чого читати в тих часописах.
Чоловіче, жінко, треба рятуватися. Рятуватися негайно. Яка користь у купанні в застояній каламутній воді? Це хвороба і смерть. Поезія ж і мистецтво взагалі – це життя, рух, воля, експеримент, любов.
Хіба ж не хочете ви любити?
Все у ваших і тільки у ваших руках. Наважтеся і приходьте на вечір поезії не для всіх. Приходьте на вечір творчості авангардиста №1 української поезії – генія Михайля Семенка. Слухайте вірші про місто і любов.
Здибаємося 15 грудня о 15:00 у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького.Шановні друзі!

У Миколаєві в Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького (вул. Потьомкінська, 143–А) відкрилася масштабна виставка моделей військової техніки з приватної колекції Олександра Блохіна.
Автор вперше представляє широкому загалу свою колекцію, створену протягом 50 років копіткої натхненної роботи. Експозиція складається з більш як 150 макетів танків, самохідних артилерійських установок, бронетранспортерів, військових автомобілів, кораблів тощо. Моделі передають зовнішній вигляд і особливості кожного виду військової техніки. Усі експонати виставки виконані з точністю до міліметра, тому кожну зменшену копію можна подовгу розглядати зблизька.
Історією військової техніки та її моделюванням Олександр Петрович Блохін захоплюється з дитинства. Найбільше йому подобається бронетанкова техніка різних армій світу, а також цікавить історія флоту з давніх часів і до сучасності. Автор створює численні моделі суден і військових кораблів у різних масштабах (1:72, 1:150, 1:200, 1:350, 1:700). Основна частина колекції – понад 300 одиниць бронетехніки, відтвореної в масштабі 1:35. Беручись до справи, він використовує фахову літературу, креслення, фото та кінохроніку, спогади учасників подій, а також власний досвід військової служби та роботи в портах. Автор прагне найбільш правдиво показати процес зародження, експлуатації, удосконалення, тактики застосування військової техніки. Саме тому роботи Олександра Блохіна високо поціновані й знаходяться в музеях міст Ізмаїла, Одеси, Феодосії, Архангельська і в приватних колекціях.
Тепер і миколаївці отримали можливість познайомитися з унікальною колекцією моделей Олександра Блохіна. Експозиція зацікавить як і початківців у моделюванні військової техніки, так і професійних моделістів. Таке не можна пропустити!
Виставка триватиме до кінця 2018 року.
З питань проведення групових авторських екскурсій звертатися за тел. (512) 244041, 0669154364 (Ірина Володимирівна)
До 65-річчя поета Дмитра Креміня – бібліотрансформер "Закарпатський миколаївець – поет Дмитро Кремінь"