Котлярчук, А. Добровольці. Доба героїв = The Volunteers. The Age of Heroes / авт. артпроекту А. Котлярчук. - Київ : Мистецтво, 2019. - 320 с.: фот. - (Українською та англійською мовами)

Артпроєкт Андрія Котлярчука про історію сучасної війни на сході України присвячено добровольцям та ветеранам АТО. Фотопроєкт не випадковий, а продуманий автором від початку до кінця. Фотомайстер проїхав тисячі кілометрів уздовж тонкої лінії зіткнення протиборчих сил та відзняв сотні вдумливих кадрів й портретів бійців до та після бою. Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах з 2014 до 2018 року.

У виданні репродуковано не репортажні світлини, а знакові фото майстра, які об’єднані єдиним стилем. Автор використав чорно-білу широку плівку та квадратний кадр. Такий художній прийом викликає асоціацію з батальними полотнами минулих часів. До книги увійшли також жанрові сцени, пейзажі й натюрморти. Ілюстративний ряд доповнено висловлюваннями учасників подій, їх спогадами та спостереженнями.

Перша частина фотопроєкту експонувалася у Верховній Раді України, а також демонструвалася у багатьох музеях різних міст України. Виставка була представлена і у Національному художньому музеї Грузії. Книга свідчить про героїзм, мужність, прагнення бійців до перемоги, а також підкреслює поступове відродження могутності української армії.

Чи можливо знайти на війні естетику? Чи реально показати карколомні моменти протистояння привабливо? Чи можна поєднати документалістику з художнім баченням? Відповіді на ці та інші питання дає проект Андрія Котлярчука з виразною назвою «Добровольці. Доба героїв».

© 2020 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору