Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького стала учасником цікавого культурно-мистецького проєкту – онлайн-презентації книги Ліни Костенко «Скіфська одіссея».

Організаторами проєкту виступили Миколаївський академічний художній російський драматичний театр разом з управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради. Для миколаївців книга Ліни Костенко «Скіфська одіссея» стала особливою з огляду на авторитет і популярність поетеси і чудові роботи нашого земляка, художника Володимира Бахтова, якими проілюстровано книгу.

Театр гостинно приймав учасників презентації в імпровізованій відеостудії. Цікавою складовою прем’єри книги стала бесіда головного бібліотекаря читального залу ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Ірини Загреби та кандидата філологічних наук, доцента кафедри української філології та міжкультурної комунікації факультету філології ЧНУ ім. Петра Могили Наталі Лебединцевої про структуру видання і художній світ «Скіфської одіссеї». У ній вони торкнулися теми витоків української культури й скіфсько-еллінських зв’язків, творення національного міфу в українській літературі ХХ століття. Було відзначено, що інтерес українських митців до скіфської спадщини посилився після відомих археологічних знахідок у степах України на початку 1970-х років, відтак мало місце її осмислення у художніх творах: літературних і мистецьких. Також було висловлено кілька цікавих зауважень щодо теми подорожі, яка оприявнена у творі Ліни Костенко і є чи не найпоширенішою в світовому письменстві.

Енциклопедію «Скіфської одіссеї» у бесіді схарактеризували як таку, що сприяє більш фаховому знайомству з часом і простором, про який ідеться у книзі, а отже – і більш глибокому прочитанню твору Ліни Костенко. За влучним порівнянням Наталі Лебединцевої, читання цього тексту може бути схожим на археологічні розкопки, що в їх процесі дослідник знаходить нові й нові смисли.

Ірина Загреба відзначила прекрасну поліграфічну якість видання і більш детально зупинилася на офортах Володимира Бахтова, зауваживши, що митець, натхненний античною спадщиною нашого степового краю, постійно звертається до цієї техніки, і світ, ним сотворений, суголосний поетичному світу Ліни Костенко.

Свої думки щодо нової книжки Ліни Костенко та її значення в українському духовному просторі висловили друзі й партнери Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького: багаторічний дослідник античної минувшини, автор книг з альтернативної історії Анатолій Золотухін (м. Миколаїв), директорка Львівської ОБЮ ім. Романа Іваничука Тетяна Пилипець і поет, перекладач Микола Байдюк (м. Київ). Вони відзначили актуальність «Скіфської одіссеї» на сучасному етапі державотворення і важливість знання про власну ідентичність, висловили своє захоплення майстерністю творця-поета і творця-художника.

У карантинний період, коли не можна збирати велелюдні зали, і більшість заходів проходить онлайн, бібліотека також шукає нові віртуальні майданчики та розширює коло друзів.

Пропонуємо вам долучитися до культурно-мистецького проєкту на YouTube-каналі ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького у плейлисті "Онлайн-презентація книги Ліни Костенко "Скіфська одіссея".

© 2020-2021 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору