В Центральній міській бібліотеці ім. М.Кропивницького 12 жовтня відкрилась виставка народного художника України, лауреата Шевченківської премії Андрія Даниловича Антонюка під назвою «Молитва про Андрія».

«Молитва про Андрія» лунала в особливі дні. 13 жовтня у Художника був день народження. Йому виповнилося б 78 років. 10 жовтня відзначається професійне свято – День Художника. А 14 жовтня – Покрови Божої Матері, свято, до якого у Андрія Даниловича було особливе ставлення. Адже все життя він відчував небесний, духовний захист найближчих своїх, найрідніших жінок – бабусі, матері , дружини. Їх натхненно зображував на своїх полотнах.

В експозиції виставки «Молитва про Андрія» – тільки вісім робіт. Картинам Антонюка потрібне повітря, простір. Вони написані між 1997 і 2011 роком. Різні за тематикою і стилістикою, вони дають яскраве уявлення про неосяжний талант художника, його духовність.

Але насправді протягом вечора робіт Андрія Даниловича було набагато більше. У світ його картин гості поринули завдяки відео фільмам, програмам Інги Хоржевської, які вона знімала під час роботи на Миколаївській обласній державній телерадіокомпанії.

Символічно, що виставка Андрія Даниловича Антонюка відкривалася у той день, коли на сцені Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького пройшла прем`єра вистави, присвяченої Миколі Вінграновському. А ще директор бібліотеки Інга Хоржевська презентувала присвоєння простору, де зазвичай проходять виставки, назви бібліотечної «Арт-галереї на Потьомкінській».

 

   
         
   
© 2020-2022 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору