Центральна бібліотека ім. М.Л. Кропивницького вже багато років поспіль співпрацює з Оленою Мітрясовою, яка є відомим українським науковцем, доктором педагогічних наук, професором кафедри екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Галузі наукових інтересів та професійна діяльність Олени Петрівни пов'язано із широким діапазоном викладання курсів хімічного, екологічного і педагогічного спрямування. 

Олена Петрівна є автором багатьох наукових та методичних праць, монографій і навчальних посібників із загальної, органічної хімії, хімічної екології, моніторингу довкілля для студентів природничих спеціальностей. До речі, студенти кафедри екології Чорноморського національного університету імені П. Могили, завжди беруть активну участь у проведенні щорічних «Екологічних читань».

Нещодавно наша бібліотека отримала в дарунок від Олени Петрівни дві наукові праці. Це монографії «Water Security» («Водна безпека») та «Climate Change & Sustainable Development: New Challenges of the Century» («Зміни клімату та сталий розвиток: нові виклики століття»).

Книги 2021року видання і вийшли друком англійською мовою.

Перша монографія «Water Security» присвячена проблемам економіки та політики водних послуг, заходам щодо покращення стану водних об’єктів, використанню води, каналізації та іншому. До речі, ця книга видана разом з університетом західної Англії в Брістолі.

Друга монографія «Climate Change & Sustainable Development: New Challenges of the Century» видана спільно ЧДУ (м. Миколаїв, Україна) та Технологічним університетом (м. Жешув, Польща). В науковій праці розглядаються такі питання: сталий розвиток територій; стійке використання та охорона флори; моніторинг атмосфери, гідросфери та управління кліматом; раціональне використання водних ресурсів та очищення стічних вод; біохімія навколишнього середовища, фізіологія та медицина; кругова економіка; екологічна освіта для сталого розвитку та багато іншого.

Видання стануть у нагоді науковцям, аспірантам, практикам, студентам та всім небайдужим до проблем екології.

Тож, дякуємо Олені Петрівні за цінний книжковий подарунок та чекаємо на нові цікаві дослідження.

А вас, шановні користувачі, запрошуємо до читального залу Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, запитуйте ці книги та читайте із зацікавленістю!

© 2020-2022 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору