22 грудня Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького презентувала аудіоколекцію «Миколаїв мого дитинства». Вона створена на основі  спогадів дитячих років  миколаївців, читачів бібліотек.

Акцію зі збору дитячих спогадів про своє місто серед миколаївців, читачів бібліотек-філій  Центральної міської  бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, було ініційовано іще 2017-го року. 2021- го пройшов другий її етап.

Під час інтерв`ю герої розповідали про події,  які найбільше запам`яталися їм з дитинства, ділилися власними враженнями від архітектури, вуличних пейзажів того часу, спогадами шкільних років та організації дозвілля, порівнювали тодішній Миколаїв із сьогоднішнім обласним центром.

«Я хочу подякувати усім, хто долучився до роботи над цим проєктом. Слова вдячності хочу сказати нашим партнерам, які також підтримали його – це сайт «Николаевский базар». Кожній філії, яка долучилася, кожній людині, яка доклала зусиль, щоб цей  проєкт народився. Він сьогодні є, живе своїм життям. Переконана, аналогічну роботу ми продовжуватимемо. Разом з вами будемо писати історію, спогади і майбутнє Миколаєва», - підкреслила в ході презентації директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.

Загалом бібліотекарі записали 30 інтерв`ю з людьми різного віку, різних професій, корінними миколаївцями, і не тільки.  Хронологія спогадів охоплює період від 30-х до 90-х років минулого століття. Найстарший учасник акції народився в 1928 році, наймолодша – в 1984-му.

Кращі розповіді, записані під час акції,  представлені на сторінках аудіоблогу Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького «Звуковий силует Миколаєва» (https://goo.gl/ggk67a). Також за її результатами створено мультимедійний диск «Миколаїв мого дитинства. Спогади жителів південного міста». До нього ввійшли записи не тільки в аудіо, а й в відео форматі.

Матеріали презентованої  аудіоколекції «Миколаїв мого дитинства» носять не тільки соціальний, але й  науковий інтерес.

2021 року її частину до Архіву усних історій взяв на зберігання Український Інститут Національної Пам’яті.

«Ця колекція завдяки вам окрім того, що отримала свого слухача на радіо в Миколаєві, вже стала частиною історії Українського інституту національної пам`яті. Я сподіваюсь, що ці спогади обов`язково знайдуть своїх слухачів серед користувачів нашої онлайн платформи. І хоч ці спогади записані дещо іншому форматі, ніж ми звикли робити наші дослідження, тим не менш, вони є доволі інформативними. Вони несуть, як саме дитинство, особливу атмосферу тепла і затишку, зачарування містом.

Послухавши їх наповнюєшся тією атмосферою, по іншому сприймаєш зміни, які відбуваються протягом останніх п`ятдесяти років у Миколаєві. Інститут національної пам`яті підтримує такі проєкти і акції, тому що вони наповнюють нашу національну пам`ять не лише інформацією, але й сенсом. Це робить нас більш зрозумілими, цікавими і відкритими один одному. Тож, ми сподіваємося на подальшу співпрацю з бібліотекою»,- акцентувала завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського Інституту Національної Пам`яті Тетяна Ковтунович.

 

   
         
   
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору