У Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбулась творча зустріч із дослідницею миколаївської історії  

15 років тому, у січневі дні 2007-го, старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею, спеціаліст у сфері церковного краєзнавства Тетяна Губська, познайомила городян з унікальним виданням, плодом її творчості – книгою «Военное духовенство и священники Николаева». Та пам'ятна зустріч проходила у стінах Центральної міської бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького. 

Про те, що було після виходу першої книги, над чим весь цей час працювала хранитель миколаївської історії, її поціновувачам Тетяна Губська розповіла сама в рамках творчої зустрічі з читачами 20 січня у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького.

«Зустрічі з миколаївськими авторами традиційні для нашої бібліотеки. Тим більше коли це така цікава, харизматична, яскрава авторка, як Тетяна Миколаївна Губська. Це унікальна людина і ми шукали бодай найменший привід, щоб зустрітися з нею та її читачами. Сьогодні виповнилося 15 років з дня виходу її першої книги. І нам здалося це доречним, щоб запросити миколаївців на спілкування з дослідницею та популяризатором історії обласного центру. Тетяну Миколаївну люблять та поважають. Й невипадково тут сьогодні зібралося так багато поціновувачів її таланту», - зазначила директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л Кропивницького Інга Хоржевська.

Після виходу першої книги Тетяна Губська продовжувала займатися дослідженнями церковного краєзнавства, історії військового духовенства. Її перу належать вісім книг. Серед них «Город мраморных ангелов», «Соль земли: священнослужители и храмы Николаевщины», «Потомкам славных фамилий», присвячена іноземцям у Миколаєві. Нею ж опубліковано десятки наукових статей, розроблено понад 50 авторських екскурсійних маршрутів. Історичні пошуки та відкриття – це процес нескінченний, тож продовжується і донині. Усі вищеперераховані книги вийшли друком у видавництві Ірини Гудим. Сьогодні з авторкою їх пов`язують дружні стосунки.

«Історія вчить, як на світі жити. Коли людина, народ й нація втрачають історичну пам`ять певного періоду, відповідно це позначається на долях мільйонів людей, країни й суспільства. Тому, все те, що робить Тетяна Миколаївна, є подією у культурно-мистецькому, громадському житті нашого міста. У її книгах все пізнавальне, виховне», - акцентував кореспондент газети «Південна Правда» Леонід Ржепецький.

В ході надзвичайно теплої зустрічі Тетяна Губська ділилася цікавими, до цього моменту невідомими фактами, історіями, спогадами й творчими планами.

Прослухати аудіо версію зустрічі можна тут 

 
     
 
© 2020-2022 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору