02 лютого в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького презентували результати досліджень щодо збереження біологічного та ландшафтного різноманіття Миколаївщини в рамках Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області протягом двох останніх років.

Її організаторами виступили управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького, Центр екологічної інформації та культури бібліотеки-філії №2 ЦМБ ім. М.Л.Кропивницького.
«Надзвичайно приємно, що для цього заходу майданчиком було обрано саме нашу бібліотеку. Ми є місцем громадської активності. У тому числі й екологічної. По багатьох питаннях наш колектив бере на себе ще й просвітницькі функції. Понад десять років ми проводимо екологічні читання. Наступного року це вже будуть 15-ті. Тож я переконана, що попереду у нас іще багато важливих справ і ми робитимемо їх разом», - зазначила, вітаючи учасників презентації директор Центральної міської бібліотеки ім.М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
Зібрання було присвячене Всесвітньому дню водно-болотних угідь, який відзначається 2 лютого. Нагадаємо, саме цього дня було підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів. На території Миколаївщини розташовані два водно-болотні угіддя міжнародного значення: «Тилігульський лиман» і «Ягорлицька затока».
«Збереження біологічного різноманіття – це запорука комфортного, безпечного життя. Тому ми разом робимо важливі справи. Екологія і природоохоронна діяльність багатовекторні. І я радий, що ми підтримуємо наукові дослідження миколаївців і херсонців», - підкреслив перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Георгій Решетілов.
В програму заходу було включено презентацію результатів проєкту «Інвентаризація старих парків та дерев Миколаївської області», як основи для підготовки монографії.
Про це доповідали науковці Херсонського державного університету, зокрема, Олександр Ходосовцев, доктор біологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України та Іван Мойсієнко, доктор біологічних наук, професор, заслужений діяч науки й техніки України.
Під час досліджень старих парків та дерев, проведених представниками Херсонського державного університету, встановлено, що у Миколаївської області збереглися 28 старих парків та лісів: 4 старі природні ліси, 16 штучно створених лісів, 8 парків. Виявлено 142 вікових та меморіальних дерева, для яких запропоновані особисті назви – дендроніми. Серед матеріалів дослідження є відомості про вік дубів, що зростають у м. Миколаєві та віднесені до пам’яток природи у складі природно-заповідного фонду.
Результати досліджень щодо збереження біологічного та ландшафтного різноманіття Миколаївщини узагальнені також у нових друкованих виданнях – брошурі «Ендемічні рослини Миколаївської області» і краєзнавчому альманасі «Кінбурнська коса».
У брошурі «Ендемічні рослини Миколаївської області» зібрано відомості про 30 ендемічних та субендемічних видів рослин, які зростають на території області.
В.о. директора регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зіновій Петрович та науковий співробітник парку Костянтин Редінов підготували краєзнавчий альманах про Кінбурнську косу, її природні умови, історію, Кінбурнську фортецю, населені пункти, рослинний і тваринний світ. У книзі є унікальні фотографії, мапи, схеми.
Дослідження та вихід у світ нових друкованих видань стали можливими завдяки виконанню у 2020-2021 роках природоохоронних заходів відповідно до Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області, зокрема, на замовлення управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації.
 
 
 
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору