Лекція «Козак Мамай: феномен і таємниці образу»

Місце події
ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, вул. Потьомкінська, 143-а, тел. (0512) 30-24-96
Запис
Вхід вільний
Категорія:
Публічна подія
Дата
2021-10-13 15:00

З нагоди Дня українського козацтва у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького 13 жовтня о 15.00 відбудеться лекція «Козак Мамай: феномен і таємниці образу» просвітницького циклу «Пів години на мистецтво».
Серед образів власне української міфології одним із найбільш поширених та водночас найбільш загадкових вважають Козака Мамая. Знаменита картина «Козак Мамай» належить до золотого фонду мистецьких скарбів української культури. Вона маґнетизує вже не одне покоління дослідників, мистців, збирачів та шанувальників старовини. Зрозуміло, що образ Мамая – це передусім ідеальний образ українського лицаря-козака. Можливо також, і мандрівного бандуриста чи кобзаря.
Але про що свідчить традиційна композиція його образу та супутніх елементів на народних картинах? Чому типове сюжетне зображення Мамая вважається мало не єдиною не канонічно християнською, а народною іконою. У чому секрет популярності народної картини «Козак Мамай»? Чому в мистці ХХ й початку ХХІ століття знову й знову звертаються до образу козака Мамая? Про це та про багато іншого поговоримо на лекції.

 
 
© 2020-2022 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору