Культурно-освітня лекція «Микола Вінграновський і ми»

Місце події
ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, вул. Потьомкінська, 143-а, тел. (0512) 30-24-96
Запис
Вхід вільний
Категорія:
Публічна подія
Дата
2021-11-04 15:00

Мало хто з митців у своїй творчості репрезентував Україну й українців з такою силою і пристрастю, як Микола Вінграновський. Він був знаковою фігурою для покоління, яке визначали любов до національної мови й культури, пам’ять про війну, переживання складної геополітичної ситуації й науково-технічний прогрес включно з освоєнням космосу. 

Красивий і поважний чоловік, чутливий поет і прозаїк, переконливий актор, сценарист і режисер художніх та документальних фільмів, Микола Вінграновський здобувся на високу оцінку творчого доробку у своїх сучасників, а також був відзначений низкою престижних нагород, як-от Державна премія України імені Т. Г. Шевченка, літературна премія «Благовіст», Міжнародна премія Фундації Антоновичів, премії імені В. Вернадського та О. Довженка.

З нагоди 85-річчя від дня народження нашого видатного земляка 4 листопада о 15:00 запрошуємо вас на культурно-освітню лекцію «Микола Вінграновський і ми». У ній буде зроблено спроба актуалізувати творчість митця в сучасних соціальних, історичних, культурних реаліях.

Про значення, проблемні й цікаві моменти осмислення художньої творчості та діяльності Миколи Вінграновського у сфері кінематографу будуть розмірковувати:

  • доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич;
  • доктор філологічних наук, в.о. професора Світлана Підопригора.

 Серед запрошених гостей:

– Олександр Муратов – український кінорежисер, кіносценарист, поет, літератор, публіцист, колега Миколи Вінграновського;

– Зоя Голота – заступник директора «Благодійного фонду імені Миколи Вінграновського».

 
 
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору