Відкрита публічна лекція до Дня Німецької єдності

Місце події
ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, вул. Потьомкінська, 143-а, тел. (0512) 30-24-96
Запис
Вхід вільний
Категорія:
Публічна подія
Дата
2021-10-13 13:00

Нещодавно, 3 жовтня, виповнився 31 рік із дня возз’єднання Німеччини, коли Німецька Демократична Республіка офіційно об’єдналася з Федеративною Республікою Німеччини, ця подія стала довгоочікуваним і радісним звершенням сподівань німецького народу.
З приводу цієї дати пропонуємо вам лекцію про неоднозначну історичну особистість. Отто фон Бісмарк (1815-1898) – князь, німецький державний діяч, прозваний «Залізним канцлером».
До середини XX століття в німецькій історичній літературі домінувала безперечно позитивна оцінка ролі Бісмарка, політика, відповідального за об'єднання німецьких князівств у єдину національну державу. Після смерті зводились численні пам'ятники на його честь, як символи сильної особистої влади. Казали, що Бісмарком була створена нова нація. Після Другої світової війни стали голосніше звучати критичні голоси, які звинувачували Бісмарка, зокрема, у згортанні демократії. Розібратись в історичних реаліях того часу в Німеччині допоможе історик, керівник Миколаївського обласного центру німецької культури Дмитро Цегельний.
Захід відбудеться з дотриманням протиепідемічних правил.
 
 
© 2020-2022 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору