Центральна бібліотека ім.Кропивницького
Благодійна організація «Благодійний фонд МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій»

Назва організації: Благодійна організація «Благодійний фонд МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій»
Рік реєстрації: 2006
Місія:Здійснення благодійної діяльності в міській громаді заради створення міста Миколаєва як території толерантності, збалансованого розвитку, рівних можливостей і соціального захисту для членів міської громади.
Завдання Фонду:

 • Сприяння ефективному соціальному розвитку, соціальному добробуту та соціальній безпеці м. Миколаєва
 • Сприяння розвитку багатонаціональної культури м. Миколаєва, науки, освіти та інноваційних технологій, в т.ч. інформаційних
 • Сприяння екологічно збалансованому та екологічно цілісному розвитку м. Миколаєва
 • Відродження та розвиток цивілізованої громадської благодійності і розвиток соціального партнерства в м. Миколаєві.

Актив організації: Горобець Надія – виконавчий директор, Тверда Тетяна – голова правління, Варюхіна Любов, Ковальчук Яніна, Руденко-Кардаш Людмила, Галкіна Антоніна, Русецька Ліна, Марченко Святослав – члени правління, Чернова Ірина, Цуканова Анжела, Морква Наталія, Некипелова Олена – члени фонду.
Основні проекти та діяльність:
 • Проект «Програма малих стипендій з вивчення англійської мови (EnglishAccessMicroscholarshipProgram)», що є ініціативою Посольства США в Україні і здійснюється Держдепартаментом США через ProjectHarmony, Inc. (2016-2019)
 • Проект «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції» за підтримки Міжнародної організації з розвитку права (IDLO), Міністерства внутрішніх справ України, IREX/Україна (2016)
 • Проект «Ділова англійська он-лайн для вимушених переселенців» за підтримки Посольства США в Україні спільно з Миколаївським національним університетом ім. В.О. Сухомлинського (2015-2016)
 • Проект «Електронні послуги всім і кожному миколаївцю!» в рамках програми «Бібліоміст» за підтримки IREX (2015)
 • Проект «Бібліотечний театр для діалогу та розуміння «Почуємо один одного» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (2015)
 • Модернізація та облаштування інтернет-центру Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва спеціальним обладнанням та програмним забезпеченням для людей з вадами зору за підтримки Посольства США в Україні (2014)
 • Міжрегіональна конференція «Роль благоустрою у формуванні комфортного середовища проживання. Місце міжсекторної взаємодії у цьому процесі. Бібліотеки півдня України – активні учасники екоініціатив і провайдери екоінформації в місцевих громадах» в рамках програми «Бібліоміст» за підтримки IREX (співорганізація Миколаївських міських екологічних читань)
 • Співучасть у проекті Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади» в рамках програми «Бібліоміст» за підтримки IREX (2011-2013)
 • Соціально-освітній проект «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA) за підтримки Американської неприбуткової організації PH International (2011)
 • Проект «Школа з підготовки проектних команд «Проектний полігон» в рамках програми «Бібліоміст» за підтримки IREX (2011)
 • «Віртуальна громадська приймальня «Місто, в якому ти живеш» (міська віртуальна довідкова служба) за підтримки Фонд розвитку м. Миколаєва при сприянні Міжнародного фонду «Відродження» (2010-2011)
 • Проект «Студія класичної і комп’ютерної арт-терапії» в рамках програми «Бібліоміст» за підтримки IREX спільно з ГО «Діалог» (2010)
 • Проект «Інформаційно-просвітницька кампанія «Відкрите світу європейське місто Миколаїв», підтриманого Міжнародним фондом Відродження за конкурсом «Європейська ідентичність Півдня України» (2009 – 2010)
 • Участь у міському благодійному конкурсі «Благодійник року» (2008 – 2009)
 • Участь у волонтерських громадських акціях «Весінній тиждень добра», «Осінній тиждень добра» (2008 – 2010)
 • Участь у реалізації міського соціального партнерського проекту «Благодійний сезон» під загальним девізом «Місто Миколаїв – місто соціальних ініціатив». В рамках конкурсу «Місто в кожному із нас» фонд залучив кошти для реалізації чотирьох мікропроектів місцевими НУО
 • Участь у громадських вуличних акціях Центру соціальної активності та партнерства в 2006-2009 рр. (всього проведено 9 акцій)
 • Випуск дворічного календаря, присвяченого діяльності міських соціально орієнтованих та екологічних громадських організацій м. Миколаєва (2007)
 • Залучення ресурсів в міській громаді та моніторинг виконання п’яти мікропроектів, які виконувались місцевими НУО в рамках проекту «Стратегічне соціальне партнерство і мобілізація ресурсів і зусиль місцевої громади для ефективного соціального розвитку міста Миколаєва» (проект виконувався БФ МЕТА за підтримки ЄС) (2006 р. – 2007 )
 • Організація міського благодійного аукціону «Блага справа» з метою збору коштів на конкурс соціальних мікропроектів (2006)

Проекти, підтримані з місцевого бюджету:
Щорічна еколого-просвітницька конференція «Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків» за підтримки департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради (2009-2018). Ініційовано у 2008 р.
Партнери – Експертно-громадська рада при виконкомі Миколаївської міської ради, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького, Міський центр екологічної інформації та культури бібліотеки № 2 для дорослих, Регіональна чорноморська мережа громадських організацій, ін.
Тема Читань–2018: «Міські агломерації та їх вплив на навколишнє середовище»
Тема Читань–2017: «Зелений Миколаїв: шлях у майбутнє»
Тема Читань–2016: «Чиста енергія для розвитку громад Миколаївщини»
Тема Читань–2015: «Водні ресурси Миколаєва як потенціал розвитку міста»
Тема Читань–2014: «Екологічна безпека міського середовища: виклики сьогодення»
Тема Читань–2013: «Роль благоустрою у формуванні комфортного середовища проживання. Місце міжсекторної взаємодії у цьому процесі. Бібліотеки півдня України – активні учасники екоініціатив і провайдери екоінформації в місцевих громадах»
Тема Читань–2012: «Участь громадськості у збереженні навколишнього середовища міста Миколаєва: від минулого до майбутнього»
Тема Читань–2011: «Екологічний компонент сталого розвитку Миколаєва та інших міст України»
Тема Читань–2010: «Кращі практики екологічної просвіти в місті Миколаєві»
Тема Читань–2009: «Збереження та відновлення фонду зелених насаджень в місті Миколаєві»
Читання–2008 були приурочені до Міжнародного дня Чорного моря та 100-річчя від дня заснування Миколаївського товариства любителів природи.
***
 • Історико-краєзнавчий BooK-Kвест «Миколаївський феномен: люди, події, факти» за підтримки управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради в рамках Програми «Молодь» на 2016-2018 роки (2016)
 • Проект «Адміністративні послуги для миколаївців – доступ відкрито!» в рамках конкурсу проектів для інститутів громадянського суспільства за Програмою сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Миколаєві на 2014-2015 роки (2015)
 • Ініціювання створення Літературного скверу на прилеглій території Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького за підтримки департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради ( 2011)
 • Проект «Міський заклад культури – візитна картка Миколаєва» за підтримки Департаменту ЖКГ згідно з рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 27.07.07 № 1593 «Про заснування щорічного міського конкурсу «Громадські ініціативи для благоустрою та процвітання м. Миколаєва» (2009 )
 • Всеукраїнський семінар з екологічної освіти та виховання школярів за підтримки Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївського міськвиконкому в партнерстві з ЗОШ № 18 (2007)

Представницька діяльність: БФ МЕТА – член Миколаївської регіональної платформи реформ (МРПР) (2019), Експертно-громадської ради при виконкомі Миколаївської міської ради (2011-2014), громадської ради з екологічної безпеки та благоустрою при Миколаївському міському голові (2011-2013)
Контактні телефони: (512) 24-01-10 (Тверда Т.), 050-633-6245 (Горобець Н.), 55-03-60, 095-565-7071 (Варюхіна Л.)
Юридична адреса: вул. Волонтерська, 22, м. Миколаїв, Україна 54007
Поштова адреса: вул. Потьомкінська, 143-а, м. Миколаїв, Україна 54003
Електронна адреса: ngometa@gmail.com, varyukhinalubov@gmail.com